Biuletyn Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej numer (05-06 2017), 15.05.2017
DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA W ROKITNIE 2017
Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej serdecznie zaprasza dzieci z naszej diecezji na Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem” organizowany z okazji Dnia Dziecka w dniu 3 czerwca 2017r. w Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Nasz festyn objęli swoim patronatem ks. bp Tadeusz Lityński, Wojewoda Lubuski raz Marszałek Województwa Lubuskiego. Planujemy udział około 4000 dzieci i młodzieży z terenu całej naszej diecezji. Będą to nie tylko podopieczni placówek przez nas prowadzonych, ale także dzieci pochodzące ze wszystkich środowisk. Festyn „Bądźmy Razem” pozwoli im radośnie celebrować ich święto. Dzieci będą miały do dyspozycji mnóstwo atrakcji. Rekrutacja grup zorganizowanych trwa do 30 maja 2017r. Każda zarejestrowana grupa/osoba otrzyma bon na paczkę od sponsora strategicznego- Jeronimo Martins Biedronka oraz bon na posiłek i napoje. Plan dnia    9.00 - Rejestracja grup 10.30 - przygotowanie do mszy świętej 11.00 - uroczysta msza święta 12.00 przerwa na posiłek 12.30 - rozpoczęcie pikniku 16.00 zakończenie imprezy W programie m.in. atrakcje i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów konkursy z nagrodami drobne przekąski pokazy psów możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, pojazdów Straży Pożarnej i Policji oraz 17 Zmechanizowanej Brygady z Międzyrzecza Serdecznie zapraszamy! p. Leszek Masklak (informacje o festynie) tel. 600 990 377; lmasklak@caritas.pl p. Sylwia Grzyb  (REKRUTACJA GRUP) tel. 600 990 394, sgrzyb@caritas.pl
Leszek Masklak
MECZ CHARYTATYWNY I FESTYN RODZINNY CARITAS
Serdecznie zapraszamy na mecz piłki nożnej połączony z festynem rodzinnym w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy Termin: 11.06.2017 (NIEDZIELA) Akcja jest organizowana przez: Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej Caritas Polska Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim Zapraszamy na boisko MOSiR w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej 41 już od godziny 15.00. WSTĘP WOLNY Uczestnikami meczu będą: Pracownicy i wolontariusze Caritas naszej diecezji Księża, w tym KSIĄDZ BISKUP TADEUSZ LITYŃSKI Przedstawiciele samorządu lokalnego Sportowcy lubuscy Kabareciarze Znani i lubiani dziennikarze lubuscy Funkcjonariusze Straży Granicznej i inni. W programie festynu: charytatywny mecz piłki nożnej atrakcje i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów konkursy z nagrodami drobne przekąski pokazy sprzętów Straży Granicznej Dochód ze zbiórki podczas meczu zostanie przeznaczony na pomoc uchodźców, beneficjentom Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, (są to mieszkańcy m.in.: Czeczeni, Rosji, Ukrainy, Pakistanu, Bangladeszu, Wietnamu, Algierii, Syrii, Gruzji, Libanu). Patronaty honorowe: J.E. ks. Bp Tadeusz Lityński- biskup zielonogórsko-gorzowskiJanusz Kubicki - Prezydent Miasta Zielona Góra Patronaty medialne: TVP Oddział Gorzów Wlkp.                          Radio Zachód             Gość  Niedzielny                                        Niedziela ZAPRASZAMY!!!
Leszek Masklak
W biuletynie
SPOTKANIA DLA PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS
Serdecznie zapraszamy na spotkania Parafialnych Zespołów Caritas, które w najbliższym czasie odbędą się zgodnie z poniższym planem:   Zielona Góra -29.05.2017, godz. 16.30...