Aktualność "Wolontariat w Stacji Opieki Caritas"

„Chrystus nauczył człowieka
                                   równocześnie świadczyć dobro cierpieniem
                                  - oraz świadczyć dobro cierpiącemu”(n.30).

List Apostolski Salvifici Doloris
                                                        Ojca Świętego Jana Pawła II

Nie jest łatwo żyć człowiekowi starszemu, samotnemu i schorowanemu bez wsparcia drugiej osoby. Stacja Opieki wspiera wolontarystycznie osoby starsze, chore i niepełnosprawne w codziennych obowiązkach.

Jeśli dysponujesz wolnym czasem i nie chcesz go zmarnować, zgłoś do nas swoją chęć pomocy. Przeszkolimy Cię w opiece nad chorym oraz towarzyszeniu w chorobie i samotności. Damy również wskazówki, jak wypełnić czas choremu.

Chorych nawiedzać... kiedy pochylamy się nad człowiekiem chorym, pochylamy się nad Chrystusem w człowieku.

Błogosławieni miłosierni… czyli Ci, którzy z miłością, szacunkiem i cierpliwością opiekują się chorymi.

Nikt z nas nie jest wolny od dolegliwości czy chorób. W kontakcie z osobą słabą i chorą mierzy się nasze człowieczeństwo. W Stacji Opieki przekonasz się, jak wiele można otrzymać dzieląc się swoim sercem z innymi. Czasem bowiem wystarczy Twoja obecność, towarzystwo, wsparcie…

Nie zostawiajmy ich samych sobie.
Odwiedzajmy. Wspierajmy. Bądźmy.

Więcej informacji pod nr tel. 600 987 748.

DATA PUBLIKACJI: 2017-05-30 » Pozostałe aktualności